investice.cz /Ukládání do zlata
Vaše investiční příležitosti

Pravidelné ukládání do zlata

Opravdu hodnotné věci vznikají postupně. Cesta k vaší vlastní zlaté cihle se skládá z drobných kroků. Stačí už několik stokorun měsíčně.

Dostupnost

Abyste získali svou vlastní zlatou cihličku, stačí vám jen odpustit si jednu večeři v lepší restauraci měsíčně. Každý měsíc si uložíte domluvenou částku a my za ni nakoupíme vaše zlato. Postupné ukládání vede ke zhodnocení v budoucnosti, které je odměnou za vaši trpělivost a pravidelnost.

Rozložení rizika

Díky pravidelnému nákupu po menších částkách můžete být spokojeni i v době, kdy cena zlata dočasně klesá. V tu chvíli ho totiž nakupujete levněji a můžete se těšit na další zhodnocení. Dlouhodobě se tak vaše pořizovací cena zlata průměruje, což snižuje potenciální rizika výkyvů na trhu.

Pod kontrolou

Rozhodnete-li se ukládat do zlata, dostanete přístup do vaší osobní investiční platformy. Tam kdykoli uvidíte aktuální hmotnost a hodnotu vašeho zlata. Pokud si budete přát ukládání urychlit, můžete bez ohlášení poslat vyšší částku, a dokoupit tak zlata více. Můžete tak například reagovat na nižší cenu zlata, „poslat" si do ukládání větší obnost a tím nakoupit zlato výhodněji.

Ukládání do zlata, velké emoce za malé peníze

Stačí si zvolit, jak vysokou částku měsíčně byste si chtěli odkládat, a vybrat si, jak velkou cihličku chcete na konci získat. Obratem se dozvíte, jak dlouho vaše ukládání potrvá. Rovnou pro vás také odhadneme, jakého zhodnocení díky tomu dosáhnete. Pro doplnění uvádíme i předpokládanou hodnotu vaší cihličky po 15 respektive 20 letech od počátku ukládání. Model výpočtu přitom odvozujeme na základě dlouhodobého vývoje ceny zlata na burze za posledních 50 let.

Až se rozhodnete

Stačí zanechat kontakt a brzy se vám ozve jeden z našich odborníků. Společně pak zvolíte cílovou hmotnost vašeho zlatého slitku a nastavíte výši pravidelné částky, kterou k jeho získání budete ukládat. Dostanete také přístup do vašeho obchodního webu. Tam si můžete kdykoli přehledně zkontrolovat, kolik zlata máte již nakoupeno. Až se dostanete na cílovou hmotnost, můžete si svůj zlatý slitek vyzvednout nebo si ho uschovat v našich střežených trezorech.

Flexibilní možnosti

Pokud se budete chtít své cihličce přiblížit rychleji, můžete kdykoli koupit zlata více. Stačí jednoduše poslat větší obnos. To se může vyplatit ve chvílích, kdy cena zlata na trhu dočasně klesne. Pokud naopak budete z jakýchkoli důvodů potřebovat ukládání přerušit, je možné využít až dvou tříměsíčních přestávek. Kdykoli také můžete zbývající část vaší cihličky jednorázově dokoupit a své zlato obratem zpeněžit. I s tím vám případně rádi pomůžeme.